PC.sk

Počítačová ąkola . sk

Ponuka
Návštevnosť
Všetko pre web

Wav súbory popis - článok 006- Wav konvertory z Wav a do Wav

Wav súbory popis - článok 006- Wav konvertory z Wav a do Wav

Konvertory z Wav a do Wav

Konvertory sú jednoduché aplikácie, ktoré nám z jedného formátu vytvoria druhý. Pozor však na to, že každý konvertor môže ovplyvniť kvalitu výsledného súboru. Zväčša sa odporúča nechať nastavenia na odporúčaných hodnotách, prípadne na vyšších. Tu si spomenieme niekoľko konvertorov, ktoré sú zadarmo - takzvane freeware.

Free Audio Converter 1.4.0.0 (10 MB)

Tento konvertor je pomerne jednoduchý. Umožňuje dávkové konvertovanie súborov MP3, WAV, M4A, AAC, WMA a OGG medzi sebou.

http://www.slunecnice.cz/sw/free-audio-converter/stahnout/

Any Audio Converter 1.1.0 (14 MB)

Any Audio Converte je slušne vyzbrojená freeware aplikácia, ktorá umožňuje extrahovať zvuk z videosúborov. Konvertovať medzi sebou rôzne formáty ako sú WMV, MP4, MP3, MP2, M4A a samozrejme tiež AAC a WAV. Do aplikácie je možné vložiť viacero súborov na konvertovanie.

http://www.slunecnice.cz/sw/any-audio-converter/stahnout/

Any Audio Converter Milan's GUI 4.0 (3,26 MB)

Milanková aplikácia je naozaj úspešným programom. Aplikácia má už niekoľko rokov, no i tak ešte stále dokáže konkurovať iným. Ide o jednoduchý vzhľad, prehľadnosť. Pracuje s 16 zvukovými formátmi. Program môže upravovať ID3tagy. Aplikácia je plne funkčná len vo Windows XP. Program umožňuje výber enkódovania, konvertuje aj AC3 a Audio CD, upravuje TAG verzie 2.0.39b. Pracuje aj s exotickými formátmi ako SHORTEN v3.6.0., LA Audio v0.4b, SPEEX v1.0, MONKEY'S AUDIO v3.99, FLAC v1.1.1, LPAC v3.08, WAVPACK v4.1, OptimFROG v4.509, AAC - FAAC v1.24 FAAD v2.1 a iné

http://www.slunecnice.cz/sw/milan-s-gui/

FreeRIP MP3 3.5 (3 MB)

FreeRIP je obľúbená aplikácia na rýchle konvertovanie AUDIO CD do WAV v správnej kvalite hudby. Disponuje spojením s databázou Free DB pre dopĺňanie názvov pesničiek.

http://www.slunecnice.cz/sw/freerip-mp3/stahnout/

FormatFactory 2.30 (38 MB)

Software názvu FormatFactory 2.30 bol naposledy aktualizovaný v čase vydania tohto textu v priebehu roka 2010. Disponuje ďaleko väčším záberom než len v práci so zvukom. Zvuk sa týka súborov MP3, WAV, M4A, OGG ako aj mobilné AMR a MMF. Čo sa videa týka, pracuje s MP4, MPG, AVI, WMV ale aj flashom SWF, FLV a 3GP formátom známom z mobilných telefónov. S aplikáciou je možné ripovať Audio CD ale aj ripovať DVD do videa a hudby.

http://www.slunecnice.cz/sw/formatfactory/stahnout/

CD Ripper a WAV - MP3 Encoder 1.0 (1,9 MB)

Aplikácia umožňuje konvertovať súbory typu WAV na súbory MP3. Vhodný je pre ripovanie CD hudby do WAV alebo priamo do MP3. Prevod je veľmi rýchly. Pracuje s novými procesormi a využíva ich vlastnosti. Celá aplikácia je bezplatná, a teda freeware. No určite jeho funkcie oceníte, pokiaľ opakovane pracujete s konvertormi a hľadáte anozaj kvalitné WAV a MP3 prerábky.

http://www.slunecnice.cz/sw/cd-ripper-wav-mp3-encoder/stahnout/

MediaCoder 0.7.5.4797 (34 MB)

Univerzálny konvertor MediaCoder pracuje s viacerými formátmi. Okrem WAV je to OGG, WMA, MP3, MPEG ale aj AVI vrátane DivX aj XviD. Tým to samozrejme nekončí. Aplikácia má verziu pre 64 bitové procesory, aj pre 32- bitové. Vekovo patrí medzi aplikácie mladé, v čase vyhotovenia tohto textu je posledná verzia z decembra 2010. Aplikácia tak pracuje v každom Windows systéme. Je Freeware aplikáciou a oprávnene patrí medzi obľúbené.

http://www.slunecnice.cz/sw/mediacoder/

Free MP3 WMA WAV Converter 2.0 (6 MB)

Freeware konvertor pre súbory MP3, WAV a WMA ich umožňuje vzájomne konvertovať, ale pracuje aj so súbormi OGG, MPEG, MP2, MP1 alebo VOX. Aplikácia je jednoduchá, prehľadná, veľká len niečo okolo 6 MB. Na oficiálnych zdrojov nie je garantovaná plná podpora s Windows 7, ale problémy by nemuseli nastať nikde.

http://www.slunecnice.cz/sw/free-mp3-wma-wav-converter/


[Akt. známka: 0 / Počet hlasov: 0] 1 2 3 4 5