PC.sk

Počítačová ąkola . sk

Ponuka
Návštevnosť
Raspberry Pi pod lupou

LED - žiarovky - článok 02 - Problémy LED žiaroviek

Problémy LED žiaroviek

LED žiarovky svietia i po vypnutí

Deje sa tak napríklad pri použití vypínača s tlejivkou, alebo v inštaláciách, v ktorých súbežne s drôtmi napájajúcimi LED žiarovky vedú iné káble, ktoré sú pod napätím. V druhom prípade sa indukciou vytvorí v drôtoch napätie, ktoré stačí na to, aby LED žiarovky svietili.Je to však iba svetlo slabé, ktoré by sa dalo prirovnať k svetlu svätojánskej mušky a jeho intenzita vás zrejme nebude vôbec rušiť. Dokáže však v noci osvetliť okolitý priestor až do takej miery, že je v úplnej tme často možné rozoznať obrysy predmetov a zorientovať sa v miestnosti, čo je vcelku vítané.

Pokiaľ drôtmi tečie prúd a LED žiarovky svietia, nie je to problém spôsobený LED žiarovkami - ten prúd by tam tiekol aj pri použití klasických žiaroviek, nestačil by však k rozžhaveniu vlákna, a nebolo by to vidieť. LED žiarovke však stačí k prevádzke ďaleko menší prúd.

Nie všetky LED žiarovky budú v spomenutých prípadoch svietiť; napríklad LED žiarovky s meničom na 85-265V majú v sebe súčiastku, ktorá tento jav eliminuje, alebo sa dá takéto svietenie eliminovať paralelným pridaním odporu. (To však nepomôže k tomu, aby v drôtoch nevznikalo napätie a nespôsobovalo túto nepatrnú stratu elektrickej enetrgie)

Seriály so zameraním na aké z nasledujúcich tém by mali tieto Vaše stránky uverejňovať?

Spôsoby spravovania údajov v databázach. (Počet hlasov: 67)
(18.11 %)

Programovanie vo vyšších programovacích jazykoch. (Počet hlasov: 43)
(11.62 %)

Tvorba webových stránok. (Počet hlasov: 81)
(21.89 %)

Kurzy anglického jazyka so zameraním na informatiku. (Počet hlasov: 39)
(10.54 %)

Kurzy slovenského jazyka. (Počet hlasov: 83)
(22.43 %)

Iné v zozname neuvedené. (Počet hlasov: 57)
(15.41 %)Celkem hlasovalo: 370
[Akt. známka: 0 / Počet hlasov: 0] 1 2 3 4 5
| Zdroj: www.e-led.sk